Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Za nami pierwszy dzień finału krajowego Energa Basket Cup!

Od meczów fazy grupowej rozpoczął się wczoraj (środa) decydujący etap największego w Polsce turnieju koszykarskiego dla młodzieży. 16 drużyn chłopców i 16 drużyn dziewcząt, które wywalczyły awans do finału krajowego w turniejach wojewódzkich, zagrało o wejście do pierwszej ósemki. Dziś kolejne mecze i kolejne sportowe emocje.

Przypomnijmy, że ekipy, które zajęły miejsca 1-2 w swoich grupach utworzyły dwie nowe grupy, które ponownie zagrają w systemie "każdy z każdym". Na podstawie klasyfikacji końcowej w każdej z grup wyłonione zostaną pary drużyn, które jutro (piątek) walczyć będą w meczach o miejsca 1-8. Ekipy, które po pierwszym dniu zajmują 3 i 4 miejsca zagrają natomiast o miejsca od 9 do 15.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki i klasyfikacje po pierwszym dniu finału krajowego, z uwzględnieniem podziału na trójmiejskie szkoły, w których rozgrywane były mecze.

Dziewczęta

Hala Szkoły Podstawowej Św. Jana de la Salle Gdańsk ul. Słowackiego nr 101

Grupa I dziewczęta

LP

Grupa I

1

SP Nr 2 Głowno

2

SP Nr 6 Przemyśl

3

SP Konstantynów

4

SP 7 Sopot

 Wyniki spotkań:

SP 2 Głowno – SP 7 Sopot

28

:

44

SP 6 Przemyśl – SP Konstantynów

16

:

19

SP 7 Sopot – SP Konstantynów

62

:

17

SP 2 Głowno – SP 6 Przemyśl

31

:

24

SP 6 Przemyśl – SP 7 Sopot

22

:

50

SP Konstantynów – SP 2 Głowno

35

:

37

Klasyfikacja końcowa w grupie I:

1 m

SP 7 Sopot

2 m

SP Nr 2 Głowno

3 m

SP Konstantynów

4 m

SP Nr 6 Przemyśl

 

Zespół Szkół Energetycznych – Gdańsk ul. Mikołaja Reja 25

Grupa II dziewczęta

LP

Grupa II

1

SP Nr 1 Ruda Śląska

2

SP 10 Koszalin

3

SP Nr 7 Leszno

4

PSP Oleśnica

 Wyniki spotkań:

SP 1 Ruda Śląska – PSP Oleśnica

48

:

23

SP   10 Koszalin – SP 7 Leszno

18

:

37

PSP Oleśnica – SP 7 Leszno

20

:

60

SP 1 Ruda Śląska – SP 10 Koszalin

23

:

32

SP 10 Koszalin – PSP Oleśnica

43

:

22

SP 7 Leszno – SP 1 Ruda Śląska

47

:

28

 Klasyfikacja końcowa w grupie II:

1 m

SP Nr 7 Leszno

2 m

SP 10 Koszalin

3 m

SP Nr 1 Ruda Śląska

4 m

PSP Oleśnica

 

Hala 100 -lecia, Sopot ul. Jakuba Goyki 7

Grupa III dziewczęta

LP

Grupa III

1

SP Nr 4 Warszawa

2

ZS Nr 1 Brzeg

3

SP Nr 3 Ełk

4

SP Nr 100 Kraków

 Wyniki spotkań:

SP 4 Warszawa – SP 100 Kraków

41

:

31

ZS 1 Brzeg – SP 3 Ełk

32

:

24

SP 100 Kraków – SP 3 Ełk

33

:

18

SP 4 Warszawa – ZS 1 Brzeg

39

:

15

ZS 1 Brzeg – SP 100 Kraków

14

:

46

SP 3 Ełk – SP 4 Warszawa

23

:

33

Klasyfikacja końcowa w grupie III:

1 m

SP Nr 4 Warszawa

2 m

SP Nr 100 Kraków

3 m

ZS Nr 1 Brzeg

4 m

SP Nr 3 Ełk

 

Hala SP Nr 7 Gdańsk – Złota Karczma, ul. Słabego 6

Grupa IV dziewczęta

LP

Grupa IV

1

SP Nr 5 Zgorzelec

2

SP 47 Białystok

3

SP Nr 60 Bydgoszcz

4

SP Nr 13 Gorzów Wielkopolski

 Wyniki spotkań:

SP 5 Zgorzelec – SP 13 Gorzów W.

28

:

13

SP 47 Białystok – SP 60 Bydgoszcz

37

:

17

SP 13 Gorzów W. – SP 60 Bydgoszcz

24

:

31

SP 5 Zgorzelec – SP 47 Białystok

37

:

7

SP 47 Białystok – SP 13 Gorzów W.

22

:

21

SP 60 Bydgoszcz – SP 5 Zgorzelec

28

:

37

 Klasyfikacja końcowa w grupie IV:

1 m

SP Nr 5 Zgorzelec

2 m

SP 47 Białystok

3 m

SP Nr 60 Bydgoszcz

4 m

SP Nr 13 Gorzów W.

 

Chłopcy

Szkoła Podstawowa Nr 9 Sopot- Brodwino, ul. Kolberga 15

Grupa I CHŁOPCY

LP

Grupa I

1

SP Nr 22 Włocławek

2

SP Nr 100 Kraków

3

SP Nr 13 Gorzów   Wielkopolski

4

SP Nr 13 Starachowice

 Wyniki spotkań:

SP 22 Włocławek – SP 13 Starachowice

32

:

17

SP 100 Kraków – SP 13 Gorzów W.

25

:

29

SP 13 Starachowice - SP 13 Gorzów W.

8

:

40

SP 22 Włocławek – SP 100 Kraków

13

:

33

SP 100 Kraków - SP 13 Starachowice

41

:

17

SP 13 Gorzów W. - SP 22 Włocławek

33

:

8

Klasyfikacja końcowa w grupie I:

1 m

SP Nr 13 Gorzów Wielkopolski

2 m

SP Nr 100 Kraków

3 m

SP Nr 22 Włocławek

4 m

SP Nr 13 Starachowice

 

Szkoła Podstawowa nr 19 w Gdańsku – Orunia, ul. Emilii Hoene 6

Grupa II CHŁOPCY

LP

Grupa II

1

SP Nr 11 Jelenia Góra

2

SP Nr 9 Biała Podlaska

3

SP Nr 5 Bielsk Podlaski

4

SSP Nr 19 Tychy

 Wyniki spotkań:

SP 11 Jelenia Góra – SSP 19 Tychy

28

:

31

SP 9 Biała Podlaska – SP 5 Bielsk Podlaski

26

:

32

SSP 19 Tychy - SP 5 Bielsk Podlaski

36

:

31

SP 11 Jelenia Góra – SP 9 Biała Podlaska

39

:

36

SP 9 Biała Podlaska - SSP 19 Tychy

32

:

39

SP 5 Bielsk Podlaski - SP 11 Jelenia Góra

33

:

41

  Klasyfikacja końcowa w grupie II:

1 m

SSP Nr 19 Tychy

2 m

SP Nr 11 Jelenia Góra

3 m

SP Nr 5 Bielsk Podlaski

4 m

SP Nr 9 Biała Podlaska

 

Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących - Gdynia, ul. Władysława IV 54

Grupa III CHŁOPCY

LP

Grupa III

1

SP Nr 4 Skierniewice

2

SP Nr 6 Kwidzyn

3

SP Nr 5 Ełk

4

PSP Nr 2 Opole

 Wyniki spotkań:

SP 4 Skierniewice – PSP 2 Opole

35

:

28

SP 6 Kwidzyn – SP 5 Ełk

28

:

30

PSP 2 Opole - SP 5 Ełk

25

:

52

SP 4 Skierniewice - SP 6 Kwidzyn

22

:

48

SP 6 Kwidzyn - PSP 2 Opole

44

:

38

SP 5 Ełk - SP 4 Skierniewice

44

:

33

 

 Klasyfikacja końcowa w grupie III:

1 m

SP Nr 5 Ełk

2 m

SP Nr 6 Kwidzyn

3 m

SP Nr 4 Skierniewice

4 m

PSP Nr 2 Opole

 

Szkoła Podstawowa Nr 85, Gdańsk – Jasień,   ul. Stolema 59

Grupa IV CHŁOPCY

LP

Grupa IV

1

SP 152 Warszawa

2

SP Nr 5 Ostrów Wielkopolski

3


SP Nr 14 Przemyśl

4

SP 16 Szczecin

 Wyniki spotkań:

SP 152 Warszawa – SP 16 Szczecin

40

:

29

SP 5 Ostrów W. – SP 14 Przemyśl

78

:

28

SP 16 Szczecin - SP 14 Przemyśl

33

:

22

SP 152 Warszawa – SP 5 Ostrów W.

37

:

39

SP 5 Ostrów W. - SP 16 Szczecin

25

:

26

SP 14 Przemyśl - SP 152 Warszawa

12

:

46

 Klasyfikacja końcowa w grupie IV:

1 m

SP 152 Warszawa

2 m

SP 5 Ostrów Wielkopolski

3 m

SP 16 Szczecin

4 m


SP 14 Przemyśl