Archiwalna strona projektu

Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Energa Basket Cup: drużyny ze Słupska i Kartuz wygrywają w Pomorskiem

Dwie drużyny z województwa pomorskiego zapewniły sobie awans do finału turnieju Energa Basket Cup. Wśród dziewcząt wygrała reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach, a wśród chłopców najlepsza była Szkoła Podstawowa nr 10 w Słupsku.

Dziewczęta rywalizowały w Kartuzach, a do turnieju przystąpiło sześć drużyn. W fazach grupowych najlepsze były zespoły Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Sopocie. O 3. miejsce walczyły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 2 z Kwidzyna i Szkoły Podstawowej ze Straszyna – ta druga zwyciężyła wynikiem 23:26.

W finale zdecydowanie lepsze były gospodynie, które swoje rywalki rozbiły aż 64:7. Tym samym to koszykarki z Kartuz pojadą na turniej finałowy Energa Basket Cup  do Gdyni. Najlepszą zawodniczką zawodów została wybrana Agata Gilmajster, która grała w zwycięskiej ekipie.

Turniej chłopców odbył się w Sopocie - na starcie również było sześć drużyn. Do finału w hali 100-lecia awansowały Szkoła Podstawowa nr 10 w Słupsku oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie. Słupszczanie zwyciężyli 35:15, a ich zawodnik Alan Duda otrzymał nagrodę dla MVP turnieju. Bój o trzecie miejsce stoczyły zespoły ze Szkoły Podstawowej de La Salle w Gdańsku i Szkoły Podstawowej nr 7 z Sopotu. Drużyna z miasta gospodarzy rozgromiła przeciwników 53:3.