Archiwalna strona projektu

Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Znamy finalistów 9. edycji Energa Basket Cup

Rozgrywki drugiego dnia finałów tegorocznego turnieju dobiegły końca. Wyłonione w nich zostały pary meczowe, które spotkają się już jutro, w dniu wielkiego finału. O tytuły mistrzowskie, w kategorii dziewcząt i chłopców zagrają reprezentanci Mazowsza, Pomorza oraz Warmii i Mazur. Po raz drugi z rzędu w finale zagrają dwie drużyny z tego samego województwa - w 2016 r. były to reprezentacje Wielkopolski. Tym razem oba zespoły z Pomorza, niejako reprezentujące gospodarzy, wywalczyły przynajmniej wicemistrzostwo.

Na czterech salach sportowych Gdyni rozegrano w sobotę, 3 czerwca po 12 meczy w każdej kategorii. Do finału weszły drużyny SP nr 5 z Kartuz i SP nr 3 z Żyrardowa (dziewczęta) oraz SP nr 3 z Nidzicy i SP nr 10 ze Słupska (chłopcy). O 3. miejsce zagraja natomiast dziewczęta z SP nr 9 z Kutna i SP nr 19 z Poznania oraz chłopcy z SP nr 5 z Gniezna i SP nr 19 zTych. Pierwszy z pojedynków rozpocznie się w niedzielę, 4 czerwca na Gdyni Arenie o godz. 9.00. Mecze o miejsca 5-16 będa toczyć się równolegle od samego rana na innych obiektach.

Wśród zawodniczek najwięcej punktów w meczu zdobyła Agata Makurat z Kartuz. W meczu z SP nr 12 z Katowic rzuciła ich aż 19. Wśród chlopców najskuteczniejszy okazał się Nikodem Kaniecki z SP nr 35 w Szczecinie, który rzucił drużynie SP nr 9 z Kutna 24 punkty.

Zapraszamy jutro na dzień pełen sportowych emocji i atrakcji w Gdyni Arenie. Finałowe mecze rozpoczynają sie o godz. 12.00!

Zobaczcie, co się działo na boiskach podczas meczy kwalifikacyjnych turnieju krajowgo.